VĚČNÉ ČEKÁNÍ – NÁVRAT DO REALITY

Tak nám uběhlo čtrnáct dní od dopsání minulého článku, kde jsme Vám představili první kapitolu našeho příběhu jménem „Kavárna – náš sen“. Přečíst si ho můžete TADY. Počáteční vzdušné zámky se začínají pomaličku rozplývat a my sundaváme růžové brýle a konečně se dostáváme do reality začínajících kavárníků. 🙂 Přesto, nebo možná právě proto, nás elán neopouští a usilovně pokračujeme dál v budování našeho snu.

14881389_982505261875963_386034979_o

Jak se ukázalo, spoléhat se na předem naslibované termíny je naprosto zbytečné a člověk se musí obrnit opravdu pořádnou dávkou trpělivosti, pokud si chce zachovat duševní zdraví ještě před samotným otevřením. 😀 Plány a předem stanovený časový plán a harmonogram jsou sice krásná věc, ale jak se ukázalo, v praxi celkem zbytečná. Řemeslníci a úředníci nesdílí náš zápal pro kavárnu a nějaký ten týden zpoždění nikoho netrápí. Dostali jsme se tak do stádia věčného a nekonečného čekání…čekání na povolení…čekání na vyjádření hygienické stanice…čekání na nainstalování kotle, které nás brzdí v dalších pracích…no a čekání na spoustu dalších věcí. 😀 Nás ale čekání nezastaví!! Obrněni trpělivostí, nadšením a optimismem se vrháme do víru prachu (kterého je tam zatím opravdu hodně, to nám věřte 😀 ) a nepřestáváme usilovně pracovat.

img_20161027_152913_1477593844590

Obrovským hnacím motorem jsou pro nás lidé z našeho okolí, kteří jsou pro nás obrovskou podporou a pomocí. Bez nich by všechno bylo o milion procet těžší a dnes bychom nejspíš neusínali ani zdaleka tak lehce. Velkou podporou je pro nás rodina, která nám pomáhá na všech frontách. Dobrovolně oblékli montérky (asi už se na nás nemohli dívat :D) a pustili se s námi do díla. Myslím, že lepší dělníky jsme si ani přát nemohli!!!

14859543_982505361875953_1318275290_o 14881620_982505331875956_1825511822_o

A dík nim, ale i díky našim maličkostem samozřejmě, máme již spoustu věcí hotových. Vlastními silami jsme s potěšením strhali příšerný rákosový obklad na stěnách, který byl fakt příšerný a z módy vyšel tak před milionem let. 😀 Dnešní článek píšeme po celodenní dřině, která si vyžádala několik vážných zranění! Při sekání odpadu přišel Vašek málem několikrát o prsty, samozřejmě chybou nářadí, ne zručnosti! Několik kopečků dokonalého gelata ve zmrzlinárně za rohem to ale spravilo :p Vydrbali jsme celou kavárnu od podlahy až po strop jarovou vodou, protože jinak bychom desetiletý nános nikotinu ze stěn prostě nedostali. Konečně máme taky napenetrovanou podlahu a v pátek 28. 10. (ano, je to státní svátek, ale ani to nás nezastaví a pracujeme o sto šest) začínáme pokládat novou dlažbu. Už se nemůžeme dočkat chvíle, kdy vejdeme do kavárny a poprvé ji uvídíme v novém kabátě…konečně opravdu uvidíme výsledky! A to je ta největší motivace pokračovat, nevzdávat se a s úsměvem překonat i ty drobné zádrhele, bez kterých by to prostě bylo moc jednoduché. 🙂

Věřte, že jsme stále šťastní a plní optimismu a máme radost, že každým dnem dostává náš sem reálnější obrysy. Doufáme, že až se příště ozveme s dalším článkem, bude kavárna zase o kus blíž k otevření.

PS: příště Vám odtajníme název a logo kavárny!!! Jste zvědaví? Těšíte se? My teda ano!!! 🙂

Maruška a Vašek

You might also like