Nejen ovesná Borůvková kaše

Věděli jste, že v obchodech nenajdete vločky jen ovesné, ale i spoustu jiných minimálně stejně dobrých a výživných druhů? Mnoho z nich je navíc bezlepkových, což určitě potěší nejednoho celiaka. 🙂 Každé z nich mají svou specifickou chuť a strukturu, a proto jsem se naučila je do kaše mixovat. Navzájem se krásně doplňují a dodají jí lepší chuť. Tak třeba pohankové dodají vaší snídani lehce oříškový nádech. Pohanka je významným zdrojem rutinu, který je úžasným pomocníkem při léčbě cévních a žilních onemocnění, napomáhá správnému prokrvování a posiluje imunitní systém. Možná vám bude chvíli trvat, než si na její chuť zvyknete, ale přidávejte postupně malé množství a uvidíte, že si ji určitě zamilujete.

Dlouho jsem přemýšlela, jak tuto kaši pojmenuji a myslím, že název „nejen ovesná“ je dokonale výstižný. Ovesné kaše známe všichni a děláme si je nejčastěji ráno ke snídani. Přidáním dalších vloček ale vznikne naprosto něco nového a skvělého. 🙂 Na oslazení kaše jsem použila zralý banán a lesní borůvky, které jsem dostala od babičky. Snídaně je moje nejoblíbenější část a jídlo dne, a proto se snažím si jí vždy užít a připravit si to nejlepší, abych pak celý zbytek dne nechodila mlsně okolo lednice. Však to určitě dobře znáte. 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ingredience

20 g ovesných jemných vloček

20 g jáhlových vloček

20 g pohankových vloček

200 ml rostlinného mléka

100 ml vody

hrst borůvek

1 malý banán

1/2 lžičky skořice

Postup

Ovesné, jáhlové i pohankové vločky nasypeme do menšího hrnce a zalijeme vodou a mlékem. Přisypeme borůvky a skořici a pomalu přivedeme kaši k varu. Vařečkou se snažíme borůvky co nejvíc rozmačkat, aby kaše měla plnou borůvkovou chuť a krásnou fialovou barvu. Vaříme několik minut, dokud není kaše krásně krémová.

Na závěr do hotové kaše vmícháme polovinu rozmačkaného banánu. Ozdobíme druhou polovinou banánu nebo jiným ovocem.

Dobrou chuť

Maruška

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

You might also like