Müsli pohárky s kokosovým krémem a maracujou

Znáte ten pocit, kdy jednou něco ochutnáte a pak to zkrátka musíte mít pořád dokola a nemůžete se té chuti nabažit? Já jsem si vypěstovala takovou závislost na spojení kokosu a mučenky. To propojení nasládlého kokosového krému a nakyslých semínek mučenky je naprosto dokonalé. Pro ty co mučenku, nebo chcete li passion fruit nebo maracuju, ještě neochutnali, dovolte abych vám její chuť maličko přiblížila. Zavřete oči a vzpomeňte si na dětství, kdy jste milovali multivitamínový džus…máte to? A teď si odmyslete tu přehnanou cukrovou sladkost a nechte si v puse rozvinout jen tu chuť zralého tropického ovoce, sladké střídá kyselé a společně vytváří dokonalou osvěžující harmonii. 🙂 Jak já bych si teď jednu dala!! 🙂

A v podobném snovém rozpoložení vznikl tento recept. Domácí granola, čerstvé ovoce z trhu, kokosový krém a to dokonalé ovoce!! Skvěle se hodí jako vydatná snídaně, svačinka nebo dezert po obědě…zkrátka je ideální kdykoli (překvapivě).

Ingredience

několik lžic granoly (nejlépe domácí)

300 g kokosového krému

2 maracuji

1lžička vanilkového extraktu

drobné ovoce (jahody, borůvky, rybíz,…)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kokosový krém necháme ideálně přes noc ztuhnou v lednici. Tuhý krém promícháme s vanilkovým extraktem a vydlabanou dužinou z jedné maracuji.

Připravíme si menší pohárky, ve kterých budeme chtít dezert servírovat. Do 1/3 je naplníme granolou (ideálně domácí, vyzkoušejte třeba mojí perníkovou), na ní navrstvíme pokrájené čerstvé ovoce a nakonec vše přikryjeme pořádnou porcí kokosového krému. Pohárky ozdobíme dužinou z druhé maracuji a drobným ovocem jako jsou borůvky, maliny nebo rybíz.

Dobrou chuť

Maruška

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

You might also like