LÍSKOOŘÍŠKOVÝ KRÉM

Milujete Nutellu? Otočili jste ale někdy sklenici s touto pochoutkou a přečetli si pozorně její složení?!! Pokud ano, už jistě víte, že mj. obsahuje obrovské množství cukru a palmového oleje…a ty našemu zdraví opravdu neprospívají! Pokud vám chuť této pomazánky chybí, nezoufejte…odteď si jí můžete vychutnávat bez výčitek!

Podělím se s Vámi o můj recept na lískooříškový krém. Nejen, že je chuťově mnohem lepší, ale neobsahuje více než čtyři ingredience a žádný cukr…no není to sen?! Ten, kdo miluje chuť lískových oříšků a čokolády si ho prostě musí zamilovat.

Upozornění: silně návykové!!!

INGREDIENCE

– 2 šálky lískových ořechů

– 2 lžíce vanilkového extraktu

– 4 lžíce kvalitního kakaa (nejlépe nepražené)

– špetka soli

POSTUP

Lískové ořechy vysypeme na plech a pečeme na 200 stupňů cca 10 minut. Oříšky během chvilku získají úžasnou chuť a především je díky tomu snadno zbavíme slupky. Po vyjmutí z trouby oříšky promneme v dlaních, dokud se slupka neodrolí. Kdy na některém oříšku kousek slupky zbyde, vůbec nic se neděje a nelámejte si s tím hlavu.

Vychladlé oříšky vsypeme do výkonného mixéru a mixujeme tak dlouho, dokud nezačnou uvolňovat olej a jejich konzistence nezačne být krásně hladká a krémová. V tuto chvíli přisypeme kakao, vanilkový extrakt a špetku soli a společně ještě několik minut mixujeme, abychom získali hladkou a krémovou konzistenci. Krém můžete dosladit lžičkou medu nebo rýžového sirupu, pokud máte raději sladší chuť. Já raději upřednostňuji silnou chuť kakaa a pražených ořechů.

Doba přípravy: 30 minut

Počet porcí: sklenička o objemu 150 ml

IMG_1467 IMG_1584 IMG_1627

You might also like