LEHKÝ PIŠKOTOVÝ DORT S JAHODAMI

V létě není snad nic lepšího než lehký tvarohový dort se sezóním ovocem!! U nás doma je hrozně oblíbený a jsme schopní ho sníst na posezení. Nadýchaný piškot společně s lehkým krémem vytváří dezert chutnající jako obláček. Navíc neobsahuje mouku ani cukr, takže si můžete dopřívat tuto sladkou tečku bez výčitek a stresu, že se na koupališti nemůžete ukázat v plavkách. 🙂

Úplně nejvíc nám chutná dort s čerstvými jahodami. Teď je jejich hlavní sezóna, takže pokud nemáte možnost vypěstovat si vlastní na zahradě stejně jako já, vyražte na samosběr ve vašem okolí a udělejte si jahodové hody!!

INGREDIENCE

PIŠKOT

– 5 vajec

– 4 vrchovaté lžíce kakaa

– 2 lžíce rýžové mouky

– špetka soli

– 10 kapek stevie

NÁPLŇ

–  250 polotučného tvarohu

– 200 zakysané smetany

– 2 lžíce medu

– 1 lžíce vanilkového extraktu

– 2 lžičky práškové želatiny

– 20 velkých jahod

POSTUP

Alespoň půl hodiny předem si vyndáme vejce z ledice, aby měly pokojovou teplotu a povedl se nám vyšlehat krásně tuhý a nadýchaný sníh. Předehřejeme troubu na 190 stupňů a pustíme se do přípravy piškotu. Oddělíme žloutky od bílků. Bílky zatím dáme stranou a vyšleháme žlutky do krásně husté pěny. Do žloutkové pěny postupně zašleháme prosáté kakao a stevii. Bílky ušleháme se špetkou soli do tuha a postupně je zlehka vmícháme do kakaového základu. Nakonec vmícháme rýžovou mouku.

Těsto vlijeme do dortové formy a pečeme cca 8 minut.

Mezitím co korpus chladne, připravíme si tvarohovou náplň. Tvaroh rozmícháme se zakysanou smetanou, vanilkovým extraktem a medem. Jahody pouze umyjeme a překrojíme na poloviny a vyskládáme je na na vychladlý piškot tak, aby zaplnily celou plochu. Teď už jen rychle doděláme náplň a máme hotovo. V malé misce rozmícháme želatinu v trošce horké vody. Přimícháme k ní asi dvě lžíce tvarohové směsi a nakonec přidáme k hotovému krému. Tvarohový krém nalijeme do formy na jahody a necháme alespoň čtyři hodiny tuhnout v ledici.

Doba přípravy: 30 minut + 4 hodiny na ztuhnutí

Počet porcí: 8

IMG_6740 IMG_6770 IMG_6808 IMG_6820 IMG_6827 IMG_6835 IMG_6855 IMG_6869 IMG_6891 IMG_6893

You might also like