Kakaové energetické koule s arašídovým máslem

Víte, proč nesmím dělat energetické koule moc často? Protože je většinou sním během dvou dnů!! 😀 Občas se mi stane, že si jdu večer pro vodu a skončí to tak, že z kuchyně odcházím s několika kuličkami v ruce a ujídám je před spaním. Ano, vím, že to není zrovna ideální a snažím se na tom pracovat, ale moje vůle zatím statečně tenhle boj prohrává. 😀

Energetické koule jsou skvělou svačinkou (když vám vydrží a dřív je nesníte) mezi hlavními jídly, jako zdroj rychlé energie na tůře nebo zkrátka jen tak, když vás honí mlsná a nechcete si dávat Orea.

A protože jsem milovník kakaa a čokolády, nemůže být ani dnešní recept jiný. A co teprve kakao ve spojení s arašídovým máslem…pak se mi divte, že je vždycky sním tak rychle. Používám vždy nepražené kakao, které obsahuje spoustu antioxidantů, ale hlavně má pro mě mnohem příjemnější a plnější chuť. Nedávno mi doma kakao došlo a já jsem si rychle koupila v obchodě klasické holandské kakao, a víte co? Vůbec mi nechutnalo!! Oproti nepraženému chutná jen hořce a jakoby spáleně. Je neuvěřitelné, jak se vám chuťové pohárky neustále vyvíjejí, zvykají si na přirozené chutě a to, co jste dřív běžně konzumovali, už jim přijde nepřirozené. Stejně tak to mám např. se solí, dříve jsem opravdu hodně solila, ale od té doby co jím více přirozeným potravin už sůl používám minimálně a pochutnám si mnohem víc na čerstvých bylinkách.

ingredience

100 g mandlí

50 g kokosu

3 lžíce nepraženého kakaa

3 vrchovaté lžíce arašídového másla

150 g datlí

postup

V mixeru nejprve rozmixujeme mandle kokos na hrubší mouku. Až potom přidáme kakao, arašídové máslo a datle. Mixujeme tak dlouho, dokud nevznikne kompaktní hmota, ze které vytvoříme v dlaních libovolně velké kuličky.

Dobrou chuť

Maruška

You might also like