JARNÍ VITAMÍNOVÝ SALÁT S MLADÝMI KOPŘIVAMI

Jaro je moje nejoblíbenější roční období. Vše se probouzí k životu, země se začíná opět prohřívat a začínáme čerpat energii ze slunečních paprsků, kterých je přes zimu žalostně málo.

Začíná také období bylinek a čerstvé zeleniny. Pro vše ale nemusíte chodit pouze do obchodu nebo na trhy…mnohdy se stačí jít projít a narazíte na hotové poklady!!! Tak třeba mladé kopřivy. Ano, opravdu čtete správě…ty malé zelené potvůrky, které nás venku pálí a štípou mají přímo blahodárné účinky na zdraví. Působí jako kartáč na ledviny, léčí např. nemoci a záněty močových cest. Kopřivy patří k rostlinám nejpříznivěji působící na čištění krve a tím její benefity zdaleka nekončí :-).

Vyrazte ještě dnes ven s košíkem a přineste si trošku vitamínů z přírody!! 🙂 Stojí to za to 🙂

INGREDIENCE

– 1/2 hlávky mladého bílého zelí

– 1 velká mrkev

– svazek ředkviček

– hrst listů mladých kopřiv

– hrst naklíčené řeřichy

– sůl

– 2 lžíce oleje z vlašských ořechů

– šťáva z poloviny citronu

– 2 lžíce jablečného octa

POSTUP

promícháme. Necháme ho zatím odpočívat a nakrájíme si zbytek surovin. Ředkvičky pokrájíme na tenké plátky a mrkev nastrouháme na hrubém struhadle. Přidáme zeleninu do mísy se zelím, zakápneme jablečným octem a ořechovým olejem a důkladně promícháme, aby zelenina lehce zkřehla. Nakonec vmícháme posekané lístky mladých kopřiv a klíčky řeřichy.

Salát necháme nejlépe do druhého dne odležet a můžeme dodat našemu tělu pořádnou dávku vitamínů 🙂

Doba přípravy: 10 minut

Počet porcí: 3

IMG_5204 IMG_5211 IMG_5224 IMG_5233

You might also like