GUACAMOLE

Avokádo se řadí mezi superpotraviny, které bychom rozhodně měli do našeho jídelníčku zařadit. Obsahuje sice větší množství tuků, ale rozhodně se jich nemusíme bát, natož si je odepírat! Právě naopak, jsou pro naše tělo velmi prospěšné.

Jeden z nejznámnějších pokrmů z avokáda je bezesporu guacamole. Můžete na něj nalézt stovky různých receptů lišících se v použitých ingrediencích, postupech nebo jen poměrech jednotlivých složek. Sami si pak musíte vyzkoušet a najít ten ideální, který bude vyhovovat právě vašim chutím. Já ho připravuji nejraději s chilli a čerstvým koriandrem a právě o tento recept se s vámi podělím.

INGREDIENCE

– 1 zralé avokádo

– šťáva z 1/2 limetky

– 1/2 malé červené cibule

– malý stroužek česneku

– hrst koriandru

– chilli paprička

– sůl, pepř

– 5 cherry rajčátek

POSTUP

Avokádo rozmačkáme vidličkou, přidáme jemně posekanou červenou cibulku a česnek, limetovou šťávu a pokrájenou chilli papričku. Ochutíme solí a pepřem a vše důkladně promícháme. Nakonec do guacamole vmícháme na čtvrtiny pokrájená cherry rajčátka a hrubě posekané koriandrové lístky. Rajčata vmíchávám vždy až jako poslední, aby si zachovaly svůj tvar a nedošlo k jejich přílišnému rozmačkání.

IMG_3407 IMG_3416 IMG_3418

You might also like