Děkujeme…aneb život se Šťastnou kavárnou

Je neuvěřitelné, jak děsně rychle to všechno uteklo… Je to přesně rok, co jsme seděli v Mladé Boleslavi v kambodžské restauraci a trápili se se svými jídly na talíři a říkali si, že sem už opravdu nepůjdeme. Kdyby ale tenkrát nebylo jídlo opravdu nedobré, asi bychom neměli čas a náladu projíždět v mezičasech facebook (já vím, já vím…je to hrozný 😀 ) a asi (spíš určitě) bychom nenarazili na ten osudový inzerát, který zněl nějak takto:

„Kamarádovi se v domě uvolnil nebytový prostor a chtěli by ho

pronajmout pro menší kavárnu.“

Náhoda? Osud? Každopádně to bylo přesně to, co jsme hledali!!! Okamžitě jsme na inzerát odepsali a nedočkavě čekali na odpověď. Následovalo několik prohlídek, schůzek, dlouhého rozmýšlení a čekání, než bylo definitivně rozhodnuto…Ladovka je NAŠE! Celou cestu od té nešťastné (šťastné) večeře, přes převzetí klíčů až po rekonstrukci a otevření si můžete připomenout v předchozích článcích ZDE.

14881237_982504718542684_694716308_o

A tak už je Ladovka a kavárna téměř rok součástí našich životů. A jakže se nám tu žije, jaký je ten život v kavárně? O tom přesně bude dnešní článek.

Kavárna se stala naším druhým (spíše prvním) domovem, kde trávíme většinu našeho času. Život v kavárně neznamená pouze dělání dokonalého espressa, je to mnohem, ale mnohem víc. Začněme například budíčkem na pátou, nezbytnost díky které si můžete vaši ranní kávu vychutnat ještě před otevíračkou. Nahřátí kávovaru a seřízení mlýnku chce svůj čas a my vám rozhodně nechceme servírovat kávu, která nebude dobrá. Je to přeci Váš ranní start do nového dne a jeho pokažení si nemůžeme vzít na svědomí. Mnozí už ví, že pokud uvidí stolečky před kavárnou, může tu na Vaška zaťukat dřív a najednou se cítíte trošku jako VIP zákazník. 😀

Když jsme se rozhodli otevřít kavárnu v Praze, mnozí nás zrazovali. Prý je Praha anonymní, uspěchaná a lidé jsou tu arogantní a namyšlení. Taková hloupost! Každý den nepřestáváme děkovat někomu tam nahoře, jak skvělé místo pro kavárnu nám připletl do cesty. Podskalí je úžasné, žije si svým vlastním životem a ubírá se přesně tím správným tempem…ani rychle, ani pomalu. Při rekonstrukci nám jeden z místních řekl úžasnou větu

„Dejte jim tři čtyři měsíce a oni vás přijmou.“

20246044_1956261134619239_2669406011835530690_n

A přesně po těch pár měsících, někdy začátkem dubna, jsme plně pochopili plný význam těchto slov, a Podskalí a lidi v něm si zamilovali ještě víc. Najednou zvolna začala přicházet změna, nedokázali jsme přesně popsat co je jinak, nedokázali jsme ji uchopit, ale byla tam. Občas někdo zamával, popřál hezký víkend, zeptal se jak se daří. To zvláštní spojení a splynutí s okolím a hlavně a především s lidmi, se kterými jsme byli denně v kontaktu. A přesně v takových chvílích víme, že jsme tam, kde máme být…že právě tady je alespoň na nějakou dobu naše místo…že sem (alespoň doufáme) patříme. Nebýt vás, našich zákazníků, bychom nemohli vybudovat naši Šťastnou kavárnu. Za tu krátkou dobu jsme potkali tolik báječných lidí a vybudovali krásná přátelství. Někteří se nám životem jen mihnou, a přesto na ně nikdy nezapomeneme, někteří v něm zůstávají a potkáváme se den co den u šálku kávy. Všichni nás ale posouvají dál. Možná je to příhodným názvem, možná hříčka osudu a náhod, možná naší životní filozofií a tak trošku možná (snad) i našimi maličkostmi, ale při naší cestě jsme měli opravdové štěstí na lidi! Lidi, bez kterých by naše cesta ke splněnému snu byla daleko obtížnější a strmější. Právě tito lidé ji naplnili pozitivní energií, sílou pokračovat a nepolevovat, spoustou smíchu a krásných okamžiků. Všem  (však vy víte o kom mluvíme) patří naše obrovské díky!!!

IMG_8564

Snad není příliš troufalé říct, že jsme vám vstoupili do životů a můžeme vám každý den alespoň trošku udělat den lepší. Vy jste totiž vstoupili do těch našich a nám je velkou ctí, že s vámi můžeme sdílet vaše životy. Žijeme a sdílíme s vámi vaše každodenní radosti z narození potomka, povedených zkoušek nebo pracovních úspěchů. Stejně tak ale vaše rozčílení z nechápavých kolegů, ujeté tramvaje, probdělé noci s plačícím miminkem a smutek z pokaženého testu. Často nám děkujete za úsměv, dobrou náladu a nějaký ten dortík na spravení nervů…To my ale musíme poděkovat vám! Za to, že jste nám dovolili vstoupit do vašich životů a přinášet vám kousek toho štěstí. Bez vás bychom totiž neměli žádné štěstí a radost, kterou bychom předávali dál.

Každý z vás, naši milý hosté, má svou důležitou úlohu v našem kavárenském životě. Je ovšem několik lidí, bez kterých by se pravděpodobně zrod kavárny neobešel, proto nám dovolte jim v krátkosti jmenovitě poděkovat:

Café 1920 (dnes také Nejen kafe) v Mladé Boleslavi a jejím skvělým majitelům Ivance a Lukášovi. Za inspiraci a pozitivní náhled do kavárenského života.

Obyvatelům domu Ladova 1. Za důvěru a pronájem prostor pro naší/vaší kavárnu.

Bratrům Kozlovým, majitelům pražírny Nordbeans. Za cenné rady a pomoc při vybavování kavárny.

Mamince Ivušce, sestřičce Adélce a Ýčkovi. Za morální i fyzickou podporu při plnění našeho snu.

Sestřičce Janě a Jirkovi Dědkovi. Za finanční pomoc v chvíli, kdy nás banky nechali na holičkách.

Synáčkovi Vendovi a jeho Bětce za nekončící zájem a podporu.

Aničce Mrázové. Za to, že se nám připletla do cesty (nebo my jí?). Za neúnavný zdroj pozitivní energie a nespočet upřímných rad.

Všem vám patří naše velké DÍKY!!!

Maruška a VašekOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

You might also like