CITRONÁDA SE ŠALVĚJÍ SLAZENÁ STEVIÍ

Sluníčko, opalování, koupání, procházky do přírody, hromada ovoce, ale taky pořádné horko…to všechno je léto. A k létu neodmyslitelně patří domácí limonády, které jsou tím nejlepším osvěžením v parných dnech. Já osobně na ně nedám dopustit a připravuju je hodně často. Většinou naházím do sklenice vše, co mi zrovna přijde pod ruku. Většinou sezónní ovoce a bylinky z mojí balkonové zahrádky.

Perfektní spojení chutí představuje šalvěj s citronem!!! A protože mi v truhlíčku roste i rostlinka stevie, rozhodla jsem se limonádu osladit právě stevií a výsledek je skvělý! Limonáda není přeslazená a přitom se vám při jejím pití nebudou svírat rty do komických šklebů, jako když olíznete citron. 😀

INGREDIENCE

– 2 citrony

– hrst lístků šalvěje (cca 20 ks)

– menší hrst lístků čerstvé stevie

– 1 litr sodovky

– několik kostek ledu k podávání

POSTUP

Citrony důkladně vymačkáme a štávu přelijeme do hmoždíře. Přidáme k ní šalvěj a stevii a vše společně v hmoždíři rozmělníme. Snažíme se o to, aby se bylinky zcela rozdrtily a uvolnily se z nich všechny ty krásné vůně a chutě. Citronovou směs přelijeme do džbánu, karafy nebo jiné oblíbené nádoby, zalijme sodovkou a pořádně společně promícháme.

Pokud by vám nevyhovovala chuť stevie nebo by na vás byla limonáda stále málo sladká, přidejte trošku oblíbeného sladidla. Není to ale vůbec potřeba, v horku je krásně osvěžující!

Podávejte důkladně vychlazenou s několika kostkami ledu.

IMG_7397 IMG_7405 IMG_7423 IMG_7460 IMG_7461

You might also like