Acai bowl

Zvláště teď v létě jsem si oblíbila snídat smoothie bowls mnohem častěji než kdykoli jindy. Sluníčko, teplo a dostatek ovoce všude kolem k tomu přímo vybízejí! Jako základ smoothie většinou používám zralé (opravdu zralé!!) banány, protože dodají úžasnou krémovou konzistenci a sladkost, kterou po ránu potřebuji. Jedním z důvodů, proč jsem si je tak zamilovala je ta úžasná pestrost, kterou nabízejí. Pokaždé si můžete opravdu i z mála vykouzlit dokonalou snídani, která je plná živin a chutná naprosto skvěle.

Při přípravě vždy hodím do mixeru i nějaké ty „superfoods“, abych tělu dodala další živiny, vitamíny a minerály navíc. Dnes padla volba na acai prášek! Tohle malé nenápadné ovoce rostoucí v amazonských deštných pralesích u nás nejčastěji seženete sušené ve formě prášku, dají se ale sehnat i mražené plody. Mražené se shání dost těžko, ale prášek seženete snad v každé prodejně zdravé výživy. Acai je drobné bobulovité ovoce temně fialové barvy a chutí je někde na pomezí borůvek a čokolády. Zní to zvláště, co? Ale je to neuvěřitelně dobré!!! Popularitu si ale nezískalo jen kvůli skvělé chuti, ale hlavně pro svoje zdravotní benefity, především díky velkému množství antioxidantů (dvakrát více než borůvky!!) Acai se považuje se za jedno z nejzdravějších druhů ovoce vůbec!

Spojení Acai a smoothie bowl nemůže nikdy dopadnout špatně. Pro ještě větší chuťový zážitek přidávám datle medjool, které dodají lehce medovou chuť. Pár ingrediencí, tři minuty času a máte na stole dokonalou snídani…co víc si přát. 🙂

ingredience

2 zralé banány

1 medjool datle

2 lžíce vloček

1 lžíce chia semínek

2 lžíce acai prášku

postup

Zralé banány oloupeme a dáme do mixeru. Přidáme k nim datle medjool zbavené pecky, ovesné vločky, chia semínka a acai prášek. Vše důkladně rozmixujeme do hladké konzistence. Pokud by směs byla příliš hutná, přilijte kapičku vody.

Dobrou chuť

Maruška

Poznámka: v receptu jsem použila Acai prášek o české firmy Balíček zdraví. Odkaz na něj máte ZDE

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

You might also like