O mně

Ahoj, jsem moc ráda, že Vás můžu přivítat na mém blogu! Ptáte se, kdo to ta Mary vlastně je? Pokusím se Vám v krátkosti na pár řádcích na tuhle otázku odpovědět. IMG_20160122_152740

Jsem úplně obyčejná holka, která propadla zdravému životnímu stylu a rozhodla se o své zkušenosti podělit s ostatními. Nejvíce miluju, když mám volný den a mohu experimentovat v kuchyni…vymýšlení nových zdravých receptů je pro mě asi ten největší relax. Ráda objevuji nové chutě, nevšední kombinace a nové suroviny. Moje cesta ke zdravému životu a vaření byla dlouhá a vyžádala si mnoho překážek, pádů a nezdarů. Všechny tyto události mě ale obohatily, přinesly nové zkušenosti a možnosti, a nejspíše bych bez nich právě teď nepsala tyto řádky. Proto se snažím na život hledět pozitivně a na všem hledat to dobré. Věřím, že vše se děje z určitého konkrétního důvodu, a i když se mnohdy cítíme bezmocně, jednou si zpětně uvědomíme, že právě tyto události nás posunuly nejdál. Život je příliš krásný a krátký, proto bychom ho měli prožít s úsměvem u vynikajícího dortíku bez cukru!!!

S myšlenkou založit si food blog jsem si hrála už před několika lety, ale stále to byly pouze utopistické představy v mé hlavě, které jsem nebyla schopná dotáhnout do zdárného konce. Zlomový okamžik přišel v listopadu 2015, kdy se touha ukázat ostatním krásy zdravého stravování a dělit se s nimi o moje zdravé recepty, stala skutečností. Ačkoli jsem absolutní analfabet v oblasti techniky a počítačů, považovala jsem za svůj životní úspěch založení FB stránky!!!! Fakt jsem na sebe byla pyšná 😀 Sem jsem postupně začala přidávat recepty a najednou se stala úžasná věc…moje recepty se lidem líbí!!! Pamatuju si jako dnes, když jsem těsně před vánoci přesáhla hranici 500 liků…to byla naprostá fantazie a ohromně mě to nakoplo nepolevit a pokračovat.

Facebook se ale čím dál víc ukazoval jako nedostatečný. Toužila jsem psát články, recenze na kuchařky a suroviny, dělit se s Vámi o zážitky a radosti života. Tak moc jsem si chtěla založit vlastní blog!! Mají ho přeci všichni, nemůže na tom být vůbec nic složitého…to byl ale velký omyl :D. Moje počítačové dovednosti byly ještě tragičtější, než se na první pohled zdálo, a já po mnoha a mnoha promarněných hodinách prosezených u návodů „jak si založit blog“, se zoufalým a nešťastným výrazem na obličeji zjistila, že to sama prostě nezvládnu. Nakonec jsem usoudila, že nejlepší bude přenechat odborníkům a já Vám teď konečně můžu psát první článek na můj vlastní BLOG :).

CO NA BLOGU NAJDETE?

Chtěla bych vám prostřednictvím webu ukázat, že zdravé stravování může být zábavné, kreativní a hlavně výborně chutnající. Netvrdím, že můj životní styl je ten jediný správný a nejzdravější a rozhodně vám nechci nic zakazovat a nutit vás jíst potraviny, které vám nechutnají. Každý žije svůj život podle svého přesvědčení a já ho rozhodně nechci měnit….chci vám ukázat můj životní styl, který miluju, a který absolutně změnil můj přístup k životu.

V mých receptech nenajdete bílou mouku ani bílý cukr. Ráda experimentuji a zkouším nové suroviny. Vařím z přirozených a čerstvých potravin a snažím se nacházet zdravější alternativy tolik oblíbených a nepříliš zdravých pochutin. Často se tak v mých receptech setkáte s vločkami, špaldovou, pohankovou a žitnou moukou, ořechy, semínky a samozřejmě se spoustou ovoce, zeleniny a bylinek.

Budu se s vámi dělit o tipy a recenze na knihy o zdravém životním stylu a kuchařky, protože ty jsou mojí velkou vášní. Všichni v mém okolí dobře ví, že novou kuchařkou mi udělají největší radost. Dokážu těmi voňavými stránkami listovat hodiny a hodiny, kochat se krásnými fotkami a znovu a znovu pročítat ty skvělé recepty a hledat inspiraci.

Jelikož jsem opravdu veliký milovník kávy a kavárenského života, určitě vás neminou články o svělých podnicích s úžasnou výběrovou kávou a nadpozemsky dobrými domácími dortíky a dobrotami.

KDE SE MŮŽETE SETKAT S MÝMI RECEPTY

Čarujeme.cz: stala jsem se členem skvělého webu čarujeme.cz!!! Naše společné čarování včetně mých receptů si můžete prohlédnout TADY

Pažitka.cz: můj profil i s recepty si můžete pohlédnout TADY

Chceme jíst zdravě.cz: online magazín o zdravém životním stylu a stravování. Jsem velice hrdá, že mohu být součástí jeho týmu a přispívat právě sem do rubriky RECEPTY

Sama doma – ČT1: mohli jste mě taky vidět v pořadu sama doma, kde jsem ukazovala přípravu domácí hořčice. byla to úžasná zkušenost, za kterou jsem moc vděčná. O celém průběhu vysílání a mojí nervozitě a panice vámurčitě napíšu článek.

  1. část pořadu si můžete pustit TADY
  2. část pořadu si můžete pustit TADY

Děkuju, jestli jste dočetli až sem, moc si toho vážím!! těším se na společné zdravé vaření,

Vaše Mary

IMG_2569 IMG_6644