O mně

Ahoj, jsem moc ráda, že Vás můžu přivítat na mém blogu! Ptáte se, kdo to ta Mary vlastně je? Pokusím se Vám v krátkosti na pár řádcích na tuhle otázku odpovědět. IMG_20160122_152740

Jsem úplně obyčejná holka, která propadla zdravému životnímu stylu a rozhodla se o své zkušenosti podělit s ostatními. Nejvíce miluju, když mám volný den a mohu experimentovat v kuchyni…vymýšlení nových zdravých receptů je pro mě asi ten největší relax. Ráda objevuji nové chutě, nevšední kombinace a nové suroviny. Moje cesta ke zdravému životu a vaření byla dlouhá a vyžádala si mnoho překážek, pádů a nezdarů. Všechny tyto události mě ale obohatily, přinesly nové zkušenosti a možnosti, a nejspíše bych bez nich právě teď nepsala tyto řádky. Proto se snažím na život hledět pozitivně a na všem hledat to dobré. Věřím, že vše se děje z určitého konkrétního důvodu, a i když se mnohdy cítíme bezmocně, jednou si zpětně uvědomíme, že právě tyto události nás posunuly nejdál. Život je příliš krásný a krátký, proto bychom ho měli prožít s úsměvem u vynikajícího dortíku bez cukru!!!

S myšlenkou založit si food blog jsem si hrála už před několika lety, ale stále to byly pouze utopistické představy v mé hlavě, které jsem nebyla schopná dotáhnout do zdárného konce. Zlomový okamžik přišel v listopadu 2015, kdy se touha ukázat ostatním krásy zdravého stravování a dělit se s nimi o moje zdravé recepty, stala skutečností. Ačkoli jsem absolutní analfabet v oblasti techniky a počítačů, považovala jsem za svůj životní úspěch založení FB stránky!!!! Fakt jsem na sebe byla pyšná 😀 Sem jsem postupně začala přidávat recepty a najednou se stala úžasná věc…moje recepty se lidem líbí!!! Pamatuju si jako dnes, když jsem těsně před vánoci přesáhla hranici 500 liků…to byla naprostá fantazie a ohromně mě to nakoplo nepolevit a pokračovat.

Facebook se ale čím dál víc ukazoval jako nedostatečný. Toužila jsem psát články, recenze na kuchařky a suroviny, dělit se s Vámi o zážitky a radosti života. Tak moc jsem si chtěla založit vlastní blog!! Mají ho přeci všichni, nemůže na tom být vůbec nic složitého…to byl ale velký omyl :D. Moje počítačové dovednosti byly ještě tragičtější, než se na první pohled zdálo, a já po mnoha a mnoha promarněných hodinách prosezených u návodů „jak si založit blog“, se zoufalým a nešťastným výrazem na obličeji zjistila, že to sama prostě nezvládnu. Nakonec jsem usoudila, že nejlepší bude přenechat odborníkům a já Vám teď konečně můžu psát první článek na můj vlastní BLOG :).

CO NA BLOGU NAJDETE?

Chtěla bych vám prostřednictvím webu ukázat, že zdravé stravování může být zábavné, kreativní a hlavně výborně chutnající. Netvrdím, že můj životní styl je ten jediný správný a nejzdravější a rozhodně vám nechci nic zakazovat a nutit vás jíst potraviny, které vám nechutnají. Každý žije svůj život podle svého přesvědčení a já ho rozhodně nechci měnit….chci vám ukázat můj životní styl, který miluju, a který absolutně změnil můj přístup k životu.

V mých receptech nenajdete bílou mouku ani bílý cukr. Ráda experimentuji a zkouším nové suroviny. Vařím z přirozených a čerstvých potravin a snažím se nacházet zdravější alternativy tolik oblíbených a nepříliš zdravých pochutin. Často se tak v mých receptech setkáte s vločkami, špaldovou, pohankovou a žitnou moukou, ořechy, semínky a samozřejmě se spoustou ovoce, zeleniny a bylinek.

Budu se s vámi dělit o tipy a recenze na knihy o zdravém životním stylu a kuchařky, protože ty jsou mojí velkou vášní. Všichni v mém okolí dobře ví, že novou kuchařkou mi udělají největší radost. Dokážu těmi voňavými stránkami listovat hodiny a hodiny, kochat se krásnými fotkami a znovu a znovu pročítat ty skvělé recepty a hledat inspiraci.

Jelikož jsem opravdu veliký milovník kávy a kavárenského života, určitě vás neminou články o svělých podnicích s úžasnou výběrovou kávou a nadpozemsky dobrými domácími dortíky a dobrotami.

KDE SE MŮŽETE SETKAT S MÝMI RECEPTY

Čarujeme.cz: stala jsem se členem skvělého webu čarujeme.cz!!! Naše společné čarování včetně mých receptů si můžete prohlédnout TADY

Pažitka.cz: můj profil i s recepty si můžete pohlédnout TADY

Sama doma – ČT1: mohli jste mě taky vidět v pořadu sama doma, kde jsem ukazovala přípravu domácí hořčice. byla to úžasná zkušenost, za kterou jsem moc vděčná. O celém průběhu vysílání a mojí nervozitě a panice vámurčitě napíšu článek.

  1. část pořadu si můžete pustit TADY
  2. část pořadu si můžete pustit TADY

Bezhladoveni.cz – rozhovor se mnou o mém postoji ke zdravému životnímu stylu, otevření kavárny a splnění velkého snu. Celý rozhovor si můžete přečíst TADY.

Děkuju, jestli jste dočetli až sem, moc si toho vážím!! těším se na společné zdravé vaření,

Vaše Mary

IMG_2569 IMG_6644