A jak to vlastně všechno začalo…

Jednoho pátečního odpoledne, abych byla úplně konkrétní, bylo to na Velký pátek 25. března 2016, se zrodila v hlavách dvou bláznů  (tehdy ještě kamarádů) do kávy a kavárenského života jedna bláznivá myšlenka. Neotevřeme si kavárnu?! A tak se z obyčejného pátečního dne, stal večer plný inspirace, nápadů a zlomových myšlenek. A takhle nějak to dopadlo…

Účel mojí návštěvy na onom osudném místě měl úplně jiný důvod. Tehdy jsem byla úplně zoufalá z přípravy a realizace webu pro svůj blog. Měla jsem pouze fb stránky a instagram a každým dnem mi bylo jasné, že tam je toho prostoru pro komunikaci s Vámi opravdu žalostně málo. Domluvila jsem si tedy schůzku s „ajťákem“, našla si šablonu a doufala a tajně věřila, že mi web mávnutím kouzelného proutku zprovozní…jak naivní, já vim. 😀 To se samozřejmě nestalo a já si na blog musela ještě několik měsíců počkat. Pokud ale těch pár měsíců čekání na spuštění blogu stálo za to všechno, co se za těch pár pátečních hodin semlelo, tak to čekání vem čert!

Vše se zrodilo jako momentální nevinný nápad, v tu chvíli nám asi na plno nedocházelo, že bychom náš sen zrealizovali. Prostě jsme našli starý zaprášený sešit a na jeho staré zažloutlé stránky jsme začali sepisovat náš „podnikatelský plán“. Naše plány byly opravdu podrobné a konkrétní. Zaplnili jsme mnoho stránek popisem našeho vysněného prostoru, interiéru a sortimentu. Byly to krásné plány, ale když si je teď s odtupem času pročítáme, musíme se smát. Některé byly opravdu bláznivé, některé se však ukázaly jako reálné! Poslední věta našeho plánu zněla:

DO ROKA OTEVÍRÁME, TZN. DO VELIKONOC 2017…

…a jsme strašně rádi, že tenhle termín dodržíme. Dnes je 13. října 2016 a my už jsme čtrnáct dní hrdými nájemci nebytového prostoru, kde budeme budovat a prožívat náš kavárenský sen, s tím rozdílem, že teď už jako šťastný pár. Máme před sebou moře práce, zařizování a určitě i komplikací, ale věříme, že výsledek bude stát za to. Doufáme, že vybudujeme kavárnu a prostor, který bude odrazem nás dvou…místo klidu, pohody, štěsí a radosti. Místo, kam se budou lidé rádi vracet nejen za skvělou kávou, a s láskou připravovanými dobrotami.

14658313_970374506422372_436232949_n

Těchto pár řádků berte prosím jako takový úvod našeho kavárenského příbehu a zároveň tak trochu jako omluvu mojí současné menší aktivity v přidávání receptů (věřím, že mi to odpustíte 🙂 ). Teď už víte, kde se vzala ta smělá a troufalá myšlenka otevřít si kavárnu v Praze. O tom, jak je dlouhá, složitá, ale zároveň neskutečně krásná, cesta od pár vět na papíře k okamžiku převzetí klíčů, budou další články této rubliky. Doufáme, že Vás budou bavit stejně jako nás!

Maruška a Vašek

14690004_970372786422544_630795960_o

You might also like