OŘECHOVÉ SUŠENKY Z OVESNÝCH VLOČEK

Stále vás popadají přes den chutě na nějakou sladkost, ale nechce porušit váš režim? Upečete si jednoduché zdravé sušenky, které s přehledem zaženou vaše chutě a uspokojí vaši touhu po sladkém. Díky ovesným vločkám jsou vhodné jako zdravá a vydatná svačinka. Výborně ale poslouží také k snídani, pokud je doplníte např. kvalitním bílým jogurtem.

Jejich příprava je velice jednoduchá a hravě do ní můžete zapojit svoje ratolesti, které si tuto mírně upatlanou sladkou práci zamilují. Vy navím můžete mít dobrý pocit z toho, že jim předáváte takto nenásylnou formou návyky zdravého stravování a životního stylu!!!

INGREDIENCE

– 2 šálky ovesných vloček

– 1 šálek ořechů /lískové, mandle, vlašské)

– 1 šálek jablečného pyré

– 1 lžička skořice

– špetka soli

POSTUP

Příprava těchto ovesných sušenek je více než jednoduchá a zvládnete ji během chvilky. Nejprve si v míse smícháme suché ingredience, tzn. ovesné vločky a nahrubo posekanými ořechy, skořicí a špetkou soli. Nakonec vmícháme jablečné pyré a důkladně promícháme. Z takto připravené směsi tvoříme na plech vyložený pečícím papírem sušenky libovolného tvaru. Já použila k vytvořeční kulatého tvaru kulaté vykrajovátko, do kterého jsem vždy namačkala lžíci sušenkové směsi.

Připravené sušenky pečeme cca 15 minut na 180 stupňů.

Poznámka: Jablečné pyré si velmi snadno vyrobíte tak, že necháte jablka v hrnci dusit do úplného změknutí a rozvaření. Pro dokonale hladkou konzistenci je můžete ještě rozmixovat v mixeru. Takto připravené pyré je skvělým pomocníkem při pečení sušenek a koláčů, dodá jim sladkost a krásně udrží těsto pohromadě.

IMG_3980 IMG_3982 IMG_3994 IMG_3981

You might also like